برترین رویدادهای تخصصی کسب و کار ایران و جهان

برترین رویدادها و همایش‌های تخصصی کسب و کار در ایران

هر ساله انواع مختلف رویداد ها و همایش های تخصصی کسب و کار در ایران برگزار میشوند که شرکت در رویدادهای کسب و کار در ایران می‌تواند تضمینی برای موفقیت شغلی شما باشد. در لیست زیر 5 نمونه از برترین رویدادهای کسب و کار در ایران را نام‌برده‌ایم:

  1. جشنواره وب و موبایل ایران
همایش مدیریت کسب وکار

جشنواره وب و موبایل ایران، بزرگترین عرصه رقابت میان وب سایت ها و نرم افزار های موبایل در گروه های مختلف است. این جشنواره هر سال، یک وب سایت یا نرم افزار موبایل را به عنوان برترین برندی که در این زمینه فعالیت میکند، با رای داوران به عنوان برگزیده انتخاب میکند و به آن تندیس برترین وب سایت یا برترین نرم افزار موبایل ایران را اهدا میکند.

شایان شلیله و میلاد احرام پوش دو بنیان گذار این جشنواره هستند که در ابتدا به عنوان دو جشنواره مجزا تحت عناوین جشنواره وب ایران و جشنواره نرم افزار های موبایل ایران کار خود را آغاز و از سال 1392 این دو جشنواره با یکدیگر با نام جشنواره وب و موبایل ایران برگزار شدند.

معیار های داوری در این رقابت، کارکرد، محتوا، تجربه کلی، طراحی دیداری، ساختار و مسیر، تعامل و نوآوری میباشد. اختتامیه این جشنواره نیز هر ساله با اعلام برندگان جوایز دوره، تحت عنوان کنفرانس وب و موبایل ایران برگزار میشود. همزمان با مراسم اختتامیه نیز کارگاه ها و سخنرانی های مختلفی در زمینه کارافرینی، نوآوری و کسب و کار برگزار میشود که برخی از سخنرانان برای اولین بار تجربیات خود را در قالب سخنرانی بیان میکنند.

  1. نمایشگاه الکامپ
نمایشگاه الکامپ

نمایگاه الکامپ که مخفف (Electronics, Computer & E-Commerce) یعنی نمایشگاه بین المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک میباشد، هر ساله در شهر تهران و در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار میشود. این رویداد را میتوان بزرگترین رویداد فناوری در کشور قلمداد کرد که هر ساله با حضور فعالان و مخاطبین این حوزه برگزار میشود. انواع کسب و کارهای مختلف و کسب‌وکارهای نوآور مانند استارت آپ ها، به معرفی دستاورد ها، محصولات و برنامه و اهداف خود میپردازند.

بخش الکامپ ترندز در این نمایشگاه با هدف به اشتراک گذاری جدیدترین ترند های جهانی برگزار میشود. بخش الکامپ تاکز به منظور شبکه سازی و به اشتراک گذاری دستاورد های این حوزه جهت ارتباط صاحبین کسب‌وکارهای این حوزه فعالیت میکند و در آن به  حوزه های تحول دیجیتال، اقتصاد دیجیتال، دولت الکترونیک و هوشمند سازی شهرها و بسیاری دیگر از مقولات راهبردی پرداخته میشود. در بخش الکامپ استارز با تخصیص ظرفیت مضاعف مادی و معنوی، صدها استارت آپ فعال پر شور و نوآور در بخش رقابتی کسب و کارهای نوپا فعالیت میکنند. یکی دیگر از بخش های پر مخاطب و مهم این نمایشگاه بخش الکامپ گیمز است که با حضور فعالان زیست بوم بازی های رایانه ای برگزار میشود.

  1. اینوتکس (INOTEX)

رویداد اینوتکس که مخفف نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (International Innovation and Technology Exhibition) می‌باشد، یکی از انواع همایش کسب و کار در تهران است. این رویداد که تاکنون 8 دوره از سال 1390 در ایران برگزارشده است، باهدف تبادل دانش فنی و فنّاوری و همچنین مشارکت شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها فعالیت می‌کند. آخرین دوره این نمایشگاه بانام INOTEX2019  با حضور 362 عضو اکوسیستم استارتاپی ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران به‌عنوان یک همایش کسب و کار در تهران برگزار شد.

  1. کنفرانس ملی کارآفرینی شریف

این رویداد کارآفرینی که یکی از موارد همایش کسب و کار در تهران است و زیر نظر مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود، باهدف گرد هم آوردن فعالان حوزه‌ی استارت آپ و کارآفرینی و کسب و کارهای نوین، جهت اطلاع‌رسانی از آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی برگزار می‌شود.

محورهای این همایش شامل موارد زیر می‌شود:

۱) ویژگی‌های دانشگاه کارآفرین

۲) سیاست‌گذاری آموزش کارآفرینی و مبانی فلسفی یادگیری در آموزش کارآفرینانه

۳) آموزش کارآفرینی اجتماعی – کارآفرینی سازمان

۴) رویکرد آموزش‌های برخط و آمیخته

۵) تئوری‌های پداگوژیک در آموزش کارآفرینی

۶)  تأثیر جنسیت در آموزش کارآفرینی

۷) آموزش‌دهندگان (Educators)/ و آموزش آموزش­ دهندگان (Teacher Education)

۸) روش‌های نوین آموزش کارآفرینی

۹) ارزش‌ها و اخلاق در آموزش کارآفرینی

۱۰) آموزش کارآفرینی برای دانشجویان رشته‌های غیر مدیریت و کسب و کار

۱۱) آموزش نوجوانان/ دانش ­آموزان در حوزه کارآفرینی

۱۲) نوآوری‌هایی در تأثیرگذاری، منابع آموزشی،‌ سنجش و ارزیابی آموزش کارآفرینی

۱۳) منتورشیپ/ کوچینگ در حوزه کارآفرین

  1. نمایشگاه فرانچایز و توسعه کسب و کار تهران

این نمایشگاه که تاکنون 3 دوره از آن برگزارشده است و یکی از موارد همایش کسب و کار در تهران است، باهدف معرفی ظرفیت‌های توسعه کسب و کار نوین و اشتغال پایدار و همچنین در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و توسعه زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری تشکیل‌شده است.

در این همایش کسب و کار در تهران که در جشنواره کسب‌وکار سیما نیز مطرح شد، مدیران ارشد کسب و کار ها حضور دارند و همچنین اساتید، دانشجویان و صاحب‌نظران عرصه اقتصادی در آن شرکت می‌کنند. این همایش با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کار برگزار می‌شود.

برترین رویدادها و همایش‌های تخصصی کسب و کار در جهان

در لیست زیر 5 نمونه از برترین رویدادهای کسب و کار در جهان را معرفی می‌کنیم:

  1. کنفرانس IT و مدیریت کسب و کار
سمینار کسب‌وکار اینترنتی

برگزارکننده: Oracle OpenWorld

سان‌فرانسیسکو، ایالات‌متحده

در نگاه اول، اجلاس‌هایی که مربوط به کسب و کاریا امور اقتصادی باشند، چندان جذاب به نظر نمی‌رسند؛ اما سخنرانان این همایش مدیریت کسب و کار، شامل ترکیبی جذاب از رهبران علوم کسب‌وکار و حتی روسای سابق سازمان سیا و سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس هستند. کلیه مشاغلی که در این رویداد شرکت می‌کنند، با تمرکز بر چگونگی بهره‌گیری از فناوری‌های دیجیتال و ابری برای موفقیت در تجارت، کسب و کار خود را پیش می‌برند؛ و به دلیل اینکه اسپانسر این رویداد شرکت بزرگ اوراکل می‌باشد که در اوراکل پارک مستقر است، این رویداد در استادیوم تیم بیس بال سانفرانسیسکو جاینت برگزار می‌شود که جذابیت آن را چندین برابر می‌کند.

  1. کنفرانس فناوری‌های کسب و کار

برگزارکننده: CEBIT Australia

سیدنی، استرالیا

این رویداد که یک جشنواره وب و کسب و کار نیز محسوب می‌شود، بزرگ‌ترین کنفرانس فناوری و تجاری استرالیا می‌باشد که درزمینهٔ فناوری اطلاعات، بازاریابی، فروش، منابع انسانی یا امور مالی فعالیت می‌کند. در این جشنواره وب و کسب وکار به داده‌ها و حریم خصوصی، تحول و اختلال، فن‌آوری‌های نوظهور و پیشرفت تجارت در وسایل دیجیتال پرداخته می‌شود. سخنرانان این کنفرانس از مجموعه گسترده‌ای از رسانه‌ها، مشاغل، آکادمی‌ها و فناوری‌ها و سمینار کسب و کار اینترنتی را شامل می‌شوند که از میان آن‌ها می‌توان به پروفسور میشل سیمونز و استفان آتنبورو، مدیر بازرگانی فضاپیمای برانسون Virgin Galactic اشاره کرد.

  1. کنفرانس نوآوری فناوری جهانی

لیسبون، پرتغال

این کنفرانس که در ابتدا در شهر دوبلین برگزار شد، برای یازدهیمین بار برگزار می‌شود و بسیاری آن را مهم‌ترین رویداد فن‌آوری در جهان می‌دانند. سرمایه‌گذاران در این جشنواره وب و کسب و کار همیشه حضور دارند و به دنبال جدیدترین فن‌آوری‌های نوظهور و نوآوری‌های اینترنتی هستند. ال گور و استفان هاوکینگ ازجمله سخنرانان این رویداد بوده‌اند. برگزارکنندگان همچنین رویدادهای Collision در تورنتو و Rise در هنگ‌کنگ را برگزار می‌کنند اما این کنفرانس، به‌عنوان همایش اصلی آن‌ها محسوب می‌شود.

  1. کنفرانس فناوری اطلاعات و نوآوری کسب و کارها
همایش مدیریت کسب‌وکار

IBM Think

سان‌فرانسیسکو، ایالات‌متحده

چند ماه قبل از اینکه همایش اوراکل در سان‌فرانسیسکو برگزار شود، IBM چند روز با کنفرانس دیگری درزمینهٔ تجارت و فناوری، این شهر را در اختیار خود دارد. در این رویداد بیشتر به این موارد پرداخته می‌شود: هوش مصنوعی، blockchain، فن‌آوری‌های مخرب و فناوری‌های در حال ظهور و سمینار کسب و کار اینترنتی.

شرکت IBM برگزاری این رویداد را به‌خوبی انجام می‌دهد و شرکت در این جشنواره وب و کسب و کار برای مدیران کسب و کار یک ضرورت محسوب می‌شود. داستان‌های الهام‌بخش از طیف متنوعی از سخنرانان و برخی نمایشگاه‌های عالی جزوی از برنامه‌های این کنفرانس می‌باشند. مدیرعامل شرکت جینی رومتی یک رهبر بسیار کاریزماتیک است و سخنرانی اصلی وی به‌تنهایی باعث می‌شود که جمعیتی عظیم برای شنیدن سخنان او حضور پیدا کنند.

  1. کنفرانس (SXSW (south by southwest

13-22 مارس

آستین، تگزاس

SXSW که یکی از انواع همایش مدیریت کسب وکار معروف و بدون نیاز به معرفی می‌باشد، یکی از ایونت های محبوب و پیش‌بینی‌شده است که همه‌ساله در حال برگزاری می‌باشد. این کنفرانس که یکی از موضوعات آن سمینار کسب وکار اینترنتی است، در محل تلاقی کسب وکارها، فناوری‌ها، فرهنگ و هنر قرار دارد. این کنفرانس دارای سخنرانان برتر، اجرای موسیقی‌ها هیجان‌انگیز و فرصت‌های کافی برای انواع تفریحات مختلف است.

منبع: همیار وردپرس

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *