تبدیل موبایل به وبکم کامپیوتر + دانلود نرم‌افزار

تبدیل موبایل به وبکم کامپیوتر + دانلود نرم‌افزار

اگر مدرس هستید یا به هر دلیلی وبینار یا جلسات آنلاین برگزار می‌کنید، حتما می‌دانید کیفیت تصویری که از شما پخش می‌شود بسیار اهمیت دارد و می‌تواند ذهنیتی مثبت یا منفی نسبت به خودتان و کارتان ایجاد کند.

در اغلب کلاس‌ها و جلسات آنلاین، تصویر شما از طریق وب‌کم منتقل می‌شود. نکته‌ای که وجود دارد آن است که بسیاری از وبکم‌های لپ‌تاپ‌های موجود در بازار، کیفیت خوبی ندارند و برای تدریس حرفه‌ای مناسب نیستند.

البته ناامید نشوید! چون شاید موبایلی دارید که دوربین بسیار باکیفیتی دارد. در این مقاله می‌خواهیم نحوه تبدیل موبایل به وبکم را بیاموزیم. تبدیل گوشی موبایل به وبکم به تجهیزات خاصی مثل کارت کپچر نیاز ندارد و به‌راحتی قابل انجام است.

دو روش اتصال موبایل به کامپیوتر

برای تبدیل موبایل به وبکم کامپیوتر، اولین قدم آن است که بین این دو دستگاه ارتباطی ایجاد کنیم تا تصویر منتقل شود. برای این کار دو راه داریم. اولین راه اتصال موبایل به کامپیوتر از طریق کابل USB است. برای تبدیل موبایل به وبکم با USB کافی است کابل شارژ موبایل را از یک طرف به گوشی و از طرف دیگر به کامپیوتر وصل کنید.

روش دوم اتصال موبایل به کامپیوتر از طریق Wifi است. کافی است کامپیوتر شما و همچنین گوشی، به یک اینترنت وصل باشند. البته کار تمام نشده است. باید بتوانیم به کمک اپلیکیشن و نرم‌افزار، انتقال تصویر وبکم به موبایل را انجام بدهیم.

روش کار نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های تبدیل گوشی به وبکم

روش کار این‌طور است که وقتی گوشی و لپ‌تاپ از طریق اتصال وایرلس یا کابل usb به هم وصل شدند، اپلیکیشن روی گوشی تصویر دوربین موبایل را به نرم‌افزار مربوطه در کامپیوتر منتقل می‌کند. نرم‌افزار کامپیوتر، یک وبکم مجازی به وبکم‌های کامپیوتر اضافه می‌کند. می‌توانید هنگام برگزاری کلاس آنلاین یا وبینار، در فهرست وبکم‌ها، آن وبکم مجازی را انتخاب کنید.

3 نرم‌افزار تبدیل موبایل به وبکم

1. Droidcam

یکی از معروف‌ترین اپلیکشین‌ها و نرم‌افزارهای برای تبدیل گوشی موبایل به وبکم، Droidcam است. این اپلیکیشن هم روی گوشی‌های آیفون و هم اندرویدی نصب می‌شود. از طرف دیگر کامپیوتر شما می‌تواند دارای سیستم عامل ویندوز یا لینوکس باشد. آمار Google play نشان می‌دهد بیش از 10 میلیون نسخه از این اپلیکیشن نصب شده است!

شما باید اپلیکیشن را روی گوشی نصب کنید و همچنین نرم‌افزار آن را روی کامپیوتر. وقتی این کار را انجام دادید، اپلیکیشن می‌تواند به نرم‌افزار کامپیوتر وصل شود و تصویر را منتقل کند. از مزایای این برنامه رایگان بودن آن است و هیچ‌گونه واترمارک یا لوگویی روی وبکم اضافه نمی‌کند. همچنین می‌تواند صدا را هم از طریق موبایل به کامپیوتر منتقل کند. همه برنامه‌ها این امکان را ندارند.

2. iVCam

این اپلیکیشن تبدیل موبایل به وبکم هم بسیار محبوب است و فقط از طریق گوگل پلی بیش از یک میلیون بار نصب شده است. کار آن دقیقا شبیه برنامه قبلی است. البته این برنامه نسخه پولی هم دارد و نسخه رایگانش لوگویی را به وبکم اضافه می‌کند. البته قیمت لایسنس یک‌ساله آن کمتر از 10 دلار است.

تبدیل موبایل به وب کم کامپیوتر

از مزایای این برنامه شناسایی خودکار گوشی توسط نرم‌افزار کامپیوتر است و مثل بسیاری از برنامه‌های دیگر لازم نیست از اپلیکیشن IP و اطلاعات را دریافت کنید و در برنامه کامپیوتر وارد کنید. همچنین می‌توانید چند موبایل را به وبکم تبدیل کنید و در وبینارها و برنامه‌های زنده از چند دوربین با زوایای مختلف استفاده کنید.

اگر می‌خواهید تصویر دوربین موبایل را رکورد کنید و در گوشی فضای خالی کافی ندارید، این برنامه می‌تواند فیلم منتقل شده از موبایل را در کامپیوتر ذخیره کند.

3. Iriun Webcam

سومین برنامه تبدیل گوشی به وبکم این مزیت را دارد که کامپیوتر شما می‌تواند شامل سیستم عامل ویندوز، ابونتو یا مک باشد.

برنامه موبایل به وب‌کم

این برنامه هم بسیار پرطرفدار است و بیش از یک میلیون نصب فعال در گوگل پلی گزارش شده است. استفاده از آن کاملا رایگان است و نیازی به پرداخت پول برای استفاده از امکانات نیست. کار با آن بسیار ساده و راحت است و به تخصص خاصی نیاز ندارد.

دانلود اپلیکیشن و نرم‌افزار تبدیل موبایل به وبکم

1. Droidcam
2. iVCam
3. Iriun

نکاتی درباره استفاده از موبایل به عنوان وب‌کم

  • شیشه دوربین موبایل را قبل از شروع برنامه تمیز کنید.
  • سعی کنید موبایل تا جای ممکن عمود بر زمین باشد.
  • جایی قرار بگیرید تا از پشت سرتان نوری نتابد تا چهره شما تیره نباشد.
  • با دقت به چیزی که مخاطبان می‌بینند دقت کنید. شاید هر موردی باعث حواس‌پرتی آنان شود.
  • اگر به علت سرعت کم اینترنت، برنامه آنلاین شما با اختلال مواجه می‌شود شاید بهتر باشد وب‌کم را خاموش کنید تا حداقل صوت و تصویر پاورپوینت به‌خوبی منتقل شود.
  • بیش از حد به موبایل نزدیک نشوید چون باعث اعوجاج چهره شما می‌شود و حس خوبی ایجاد نمی‌کند.
  • از روبرو نور مناسبی به خودتان بتابانید تا چهره شما کاملا روشن باشد. بهترین گزینه استفاده از «رینگ لایت» است. درصورت نداشتن رینگ‌ لایت می‌توانید روبروی یک پنجره بنشینید تا نور کافی به صورت شما بتابد. حتی می‌توانید از یک چراغ مطالعه معمولی استفاده کنید که در فاصله مناسبی از شما قرار گرفته است.

تجربه شما از تبدیل گوشی به وبکم چیست؟ اگر در کار با این اپلیکیشن‌ها نکاتی را می‌دانید لطفا با ما و دوستان دیگر به اشتراک بگذارید. اگر نرم‌افزار خوب دیگری می‌شناسید لطفا در کامنت معرفی کنید.

منبع : مدیر سبز

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *