چطور فالورهای صفحه کسب‌وکار لینکدین را افزایش دهیم؟

افزایش فالوئر پیج بیزینسی لینکدین یکی از اهداف ارزشمند مارکتینگ در این پلتفرم است. افزایش تعداد فالوئرهای لینکدین می‌تواند به ترافیک ارگانیک بیشتر و جامعۀ مخاطبان قوی‌تر منتهی شود و این، گامی اساسی برای ایجاد جامعۀ مخاطبان در لینکدین به شمار می‌آید. در این پست می‌خواهیم راه‌های افزایش فالوئر در پیج بیزنسی لینکدین را بررسی کنیم.

اما قبل از اینکه به سراغ راه‌های افزایش فالوئر لینکدین برویم، اول باید مطمئن شویم که مشخصات کسب‌و‌کار ما در پیج بیزینسی لینکدین تکمیل است. پیج‌هایی که مشخصات کامل داشته باشند ۳۰درصد بازدید بیشتری می‌گیرند. بعد از واردکردن کامل و دقیق مشخصات، به نکاتی که در ادامه ذکر می‌کنیم توجه کنید:

نکتۀ اول: سئوی پیج حتماً رعایت شود

برای اینکه فالوئرهایمان زیاد شود، ابتدا باید مطمئن شویم که پیج ما به‌راحتی پیدا می‌شود و مخاطبان می‌توانند به‌سادگی به آن دسترسی پیدا کنند. برای این کار در بخش توضیحات و معرفی کسب‌و‌کارتان از کلمه‌های کلیدی مرتبط با حوزۀ کاری‌تان استفاده کنید. هرچه از کلمات مرتبط با کسب‌وکارتان بیشتر استفاده کنید، امکان دیده‌شدن‌ شما بیشتر خواهد بود.

در بخش about حتماً یک دید کلی از شرکتتان به مخاطبان بدهید؛ برای مثال، تعداد کارمندان، صنعتی که در آن فعالیت دارید، تخصص‌های شما و آدرس وب‌سایتتان.

در این قسمت باید سعی کنید به سؤالات احتمالی مخاطبان پاسخ بدهید. سعی کنید به‌طور واضح بگویید شعار شرکت‌ شما چیست، چه فعالیتی می‌کنید، برند شما چه ارزشی دارد و وجه تمایزتان با برندهای دیگر چیست.

یادتان باشد که لوگوی مخصوص شرکت را حتماً بگذارید و از بنری با سایز مناسب استفاده کنید.

نکتۀ دوم: از اعضای تیم‌ خود کمک بگیرید

اعضای تیم شما قوی‌ترین متحدان شما در فرایند افزایش فالوئر هستند. آن‌ها را تشویق کنید که پیج شما را با همکاران‌ یا دوستانشان که به حوزۀ فعالیت شما علاقه‌مندند به اشتراک بگذارند. برای پیج‌هایی که تازه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، این کار یکی از قدم‌های مهم محسوب می‌شود. وقتی اعضای تیم در پست‌هایی که می‌گذارند پیج شرکت را تگ کنند، یا از مزایای فالوکردن پیج شما به دیگران چیزی بگویند، امتیاز خیلی مثبتی حساب می‌شود.

اگر هم اعضای تیمتان نام شرکت را در بخش فعالیت‌های شغلی پیج‌ شخصی‌شان ذکر کرده‌ باشند که دیگر نور علی نور است!

نکتۀ سوم: دکمۀ Follow در وب‌سایت فراموش نشود!

یکی دیگر از راه‌های افزایش فالوئر لینکدین این است که بازدیدکنندگان وب‌سایتتان را به مخاطبان لینکدین تبدیل کنید. برای این کار لازم است یک دکمه با عنوان «ما را در لینکدین دنبال کنید» به وب‌سایت اضافه کنید و آن را به پیج لینکدین‌ خود لینک کنید. حتی می‌توانید در انتهای پست‌های وبلاگتان هم بنویسید: «اگر از این مطلب خوشتان آمده آن را با دوستانتان در لینکدین به اشتراک بگذارید».

نکتۀ چهارم: لینک پیج لینکدین را در انتهای ایمیل‌هایتان ذکر کنید

اگر برای کاربران سایتتان یا مخاطبان کسب‌وکارتان ایمیل و خبرنامه ارسال می‌کنید، حتماً در انتهای آن به پیج لینکدین بیزنس‌ خود لینک کنید و آن‌ها را تشویق کنید شما را فالو کنند. حتی بد نیست اگر ایمیل کاری هم برای شخصی می‌فرستید، در آخر لینک پیج لینکدین شرکتتان را هم بگذارید.

نکتۀ پنجم: لینک پیج لینکدین کاری را به پیج شخصی‌تان اضافه کنید

در بخش آدرس وب‌سایت پیج شخصی لینکدین می‌توانید بک‌لینکی از پیج بیزینسی لینکدین بگذارید. می‌توانید از اعضای تیمتان هم بخواهید همین‌ کار را کنند. با این کار احتمال زیادی دارد که فالوئرهای شخصی‌ شما، پیج کاری‌تان را هم فالو کنند.

نکتۀ ششم: به‌طور مرتب محتوای پیج را آپدیت کنید

به‌طور مرتب محتوای پیج را آپدیت کنید. پیج‌هایی که حداقل یک بار در هفته پست می‌گذارند، دوبرابر اینگیجمنت (engagement) بیشتری دارند.

نکتۀ هفتم: در ساعات پربازدید محتوای پیج را آپدیت کنید

بهتر است زمانی پست‌های پیج لینکدین خود را آپدیت کنید که کاربران بیشتری در این شبکه حضور دارند و فعالیت می‌کنند. معمولاً کاربران در روزهای غیرتعطیل و ساعات اداری بیشترین فعالیت و حضور را در لینکدین دارند.

نکتۀ هشتم: از هشتگ استفاده کنید

در هر پست از سه تا پنج هشتگ مرتبط استفاده کنید تا دنبال‌کنندگان آن هشتگ‌ها نیز به مخاطبان شما اضافه شوند و با این کار فالوئرهای احتمالی‌تان افزایش یابد. اگر هنوز تعداد فالوئرهای زیادی ندارید، نباید از هشتگ‌هایی با بیشترین دنبال‌کننده استفاده کنید؛ چراکه وارد اقیانوس بزرگی خواهید شد که در آن شانس دیده‌شدنِ پست‌های شما خیلی کم خواهد بود. درعین‌حال، استفاده از هشتگ‌هایی با تعداد فالوئرهایی که به صفر میل می‌کند، تقریباً اتلاف وقت خواهد بود.

نکتۀ نهم: اینفلوئنسرها و شرکت‌های مورد قبو‌لتان را منشن کنید

آیا در صنعت شما اینفلوئنسرها یا شرکت‌های غیررقیبی هستند که تحسین‌شان کنید و مایل باشید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید؟ در هر پستی که آپدیت می‌کنید می‌توانید با منشن‌کردن آن‌ها، این شانس را که در شبکۀ مخاطبانشان نمایش داده شوید افزایش دهید؛ ضمن اینکه احتمال دارد آن‌ها پست شما را (چون منشن‌شان کرده‌اید) با مخاطبانشان به اشتراک بگذارند. فقط حواستان باشد که بیش از حد این کار انجام ندهید، وگرنه به اسپم تبدیل خواهید شد.

نکتۀ دهم: ویدئو و محتوای بصری زیادی به اشتراک بگذارید

محتواهایی که به اشتراک می‌گذارید حتماً تصاویر یا ویدئوهای دیدنی را هم شامل شود. تصاویر منحصر‌به‌فرد، خصوصاً ویدئوها بیشتر دیده می‌شوند و این پتانسیل را دارند که مورد توجه افراد بیشتری واقع شوند. آپلودکردن چند تصویر به‌صورت کلاژ باعث افزایش نرخ اینگیجمنت در این پلتفرم می‌شود؛ بنابراین از اینکه چند سری عکس از آخرین رویداد برگزار‌شده‌تان بگذارید ترسی نداشته باشید.

تعداد کاربران لینکدین در ایران چقدر است

نکتۀ یازدهم: آدرس لینکدین را در شبکه‌های اجتماعی دیگر به اشتراک بگذارید

می‌توانید از فالوئرهای اینستاگرام یا توییترتان درخواست کنید که پیج لینکدین شرکتتان را دنبال کنند. لینک صفحه را با آن‌ها به اشتراک بگذارید و یک کپشن جذاب بنویسید تا به فالوکردن شما ترغیب شوند.

نکتۀ دوازدهم: در گروه‌های لینکدینی عضو شوید

پیوستن به گروه‌های لینکدینی یکی از راه‌های بسیار مؤثر برای برجسته‌کردن نام پیج بیزینس شما و جذب فالوئر بیشتر است. می‌توانید موضوع گفت‌وگو را خودتان مشخص کنید یا به گروه‌های گفت‌وگویی دیگران ملحق شوید (سعی کنید به گروه‌هایی ملحق شوید که به کسب‌وکار شما مرتبط هستند.). به‌طور فعالانه فعالیت داشته باشید و دیدگاه‌هایتان را به اشتراک بگذارید تا باقی اعضا برای بازدید از پروفایل و پیج کسب‌وکار شما کنجکاو شوند.

نکتۀ سیزدهم: کمپین تبلیغات لینکدین راه‌اندازی کنید

رشد صفحۀ لینکدین یکی از محبوب‌ترین اهداف برندها برای تبلیغات در این پلتفرم است و راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی در لینکدین (لینکدین ادز) قدم بزرگی محسوب می‌شود. با استفاده از قدرت فوق‌العادۀ لینکدین در تارگت‌کردن افراد مناسب، می‌توانید فالوئرهای زیادی پیدا کنید.

نکتۀ چهاردهم: از سردمداران حوزۀ کاری‌تان بخواهید نام شما را @منشن کنند

معمولاً چهره‌های برجستۀ حوزۀ هر کسب‌وکار به‌عنوان منتقد آن حوزه عمل می‌کنند و اغلب شبکه‌های حرفه‌ای وسیعی دارند. اگر هرازگاهی دربارۀ شرکت شما حرفی بزنند و به پیج بیزنس شما در لینکدین لینک کنند، به جذب ترافیک و فالوئر کمک زیادی خواهند کرد.

نکتۀ پانزدهم: تشویق کنید اینگیجمنت مخاطبان با پست‌هایتان بیشتر شود

زمانی که فالوئرهایتان با محتوای پیج شما درگیر شوند (engage) و به‌نوعی کامنت بگذارند یا واکنشی نشان دهند، باعث می‌شود محتوای شما به طیف وسیع‌تری از مخاطبان نمایش داده شود (حتی به افرادی که در جامعۀ فالوئرهایتان نیستند). به اینکه چگونه افراد را تشویق کنید برای پست‌های پیج لینکدین شما کامنت بگذارند فکر کنید و یادتان باشد به کامنت افراد، پاسخی درخور بدهید.

نکتۀ شانزدهم: پیج کسب‌وکار‌های رقیب را آنالیز کنید

آنالیز پیج رقبا در تمام جنبه‌های دیجیتال‌مارکتینگ حائز اهمیت است و اینجا هم همین‌طور. شما باید فعالیت بقیۀ بیزنس‌ها را در لینکدین بررسی کنید؛ البته نه برای اینکه دقیقاً کارهای مشابه آن‌ها انجام دهید، بلکه به این دلیل که جاهای خالی را شناسایی کرده و محتوایی تولید کنید که کاربران لینکدین در هیچ‌جای دیگری پیدا نکنند.

نکتۀ هفدهم: صفحۀ ویترین داشته باشید

صفحۀ ویترین (Showcase Page) یک صفحۀ افزونۀ پیوندشده با پیج اصلی شرکت شماست. معمولاً این پیج به زیربرند شما یا واحد تجاری شما مرتبط است. ساخت چنین صفحاتی امکان دیده‌شدن و ورود فالوئر به پیج اصلی شما را افزایش می‌دهد. البته به خاطر داشته باشید که با ایجاد صفحۀ ویترین به ازای هر محصول یا هر شعبۀ شرکت در مناطق جغرافیایی مختلف، حضورتان را در لینکدین کم‌ارزش و سبک نکنید؛ بهتر است از این ویژگی برای واحدهای تجاری‌تان استفاده کنید.

نکتۀ هجدهم: با اینفلوئنسرها تبادل داشته باشید

تولید محتوای مشترک یکی از اقدامات پایه‌ در فضای اینفلوئنسرمارکتینگ محسوب می‌شود. وقتی که کمی در لینکدین جا افتادید و شناخته شدید، می‌توانید از روش تبادل با اینفلوئنسرها برای منافع متقابل‌ استفاده کنید. یعنی اینفلوئنسر به مخاطبان برند شما شناسانده شده و شما هم به مخاطب آن اینفلوئنسر معرفی می‌شوید. از این طریق هم می‌توانید فالوئرهای بیشتری را به پیج‌ خود جذب کنید.

نکتۀ نوزدهم: به تمام کامنت‌های پست‌هایتان پاسخ دهید

البته که هر کامنتی ارزش پاسخ‌دادن ندارد، اما ایدۀ خوبی است که به هر پرسشی که درخصوص پست‌های شما مطرح شده یا هر مشارکتی که در بخش کامنت‌ها شده است، پاسخی شایسته بدهید. این کار نه‌تنها باعث می‌شود پست‌هایتان در فیدهای بیشتری دیده شود، بلکه احتمال اینکه مخاطبان، یک پیج بیزینسی را که تعامل فعالانه‌ای با آن‌ها دارد دنبال کنند هم بیشتر است.

نکتۀ بیستم: آگهی‌های استخدام‌ خود را در لینکدین به اشتراک بگذارید

لینکدین یکی از محل‌های محبوب برای شکار موقعیت شغلی است! از پتانسیل پیج بیزنسی‌تان استفاده کنید تا استعدادها را پیدا کنید. این کار نوعی بازاریابی و پیداکردن مخاطبان جدید نیز محسوب می‌شود.

نتیجه‌گیری

رشد پیج لینکدین و درگیرکردن مخاطبان بیشتر، مزیت‌های بی‌شماری از قبیل انعکاس وجه مثبت برند، افزایش شهرت برند و افزایش فروش به دنبال خواهد داشت. برای افزایش فالوئر در لینکدین، فارغ از اینکه وضعیت فعلی پیج شما چیست، همیشه راه‌ها و فرصت‌های بی‌شماری برای رشد و توسعه وجود دارد.

منبع : نیما تودی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *