10 مزیت اکانت بیزینسی اینستاگرام

خیلی از ما در برابر تبدیل اکانت شخصی به اکانت بیزینسی اینستاگرام، مقاومت می‌کنیم.

اما قرار است در این پست ، مقاومت شما را بشکنم و به شما نشان دهم که مزیت اکانت بیزینسی اینستاگرام به مراتب بیشتر از معایب آن است.

در نگاه اول شاید اکانت بیزینسی اینستاگرام یک باشگاه اختصاصی به نظر بیاید، ولی هرکدام از ما به راحتی و در عرض چند ثانیه می‌توانیم به این باشگاه بپیوندیم.
داشتن یک اکانت بیزینسی اینستاگرام رایگان است و از نظر فالوور یا محتوا شرایط خاصی ندارد.

10 مزیت اکانت بیزینسی اینستاگرام

1.بیوگرافی اینستاگرام شما بهتر می‌شود

بیوگرافی اکانت بیزینسی اینستاگرام کمی با بیوگرافی اکانت شخصی اینستاگرام متفاوت است.

در بیو اکانت بیزینسی اینستاگرام فرصت بیشتری برای نشان دادن کسب‌و‌کار خود دارید. در اکانت شخصی جایی برای توضیح مختصر و URL دارید اما در اکانت حرفه‌ای می‌توانید کتگوری یا حوزه فعالیت خود را به طور کامل مشخص کنید. (مثلا “Clothing Brand” یا “Hairstylist”)

اکانت بیزینسی اینستاگرام1


علاوه بر این پروفایل‌های بیزینسی، دارای اطلاعات تماس هستند. آدرس ایمیل، شماره تلفن و آدرس کسب‌وکار خود را اضافه کنید تا به فالوورها کمک کنید در خارج از پلتفرم هم با شما ارتباط برقرار کنند.

2. امکان زمان‌بندی محتوا از قبل

با استفاده از ابزاری مثل نوین هاب، اکانت‌های بیزینسی اینستاگرام می‌توانند پست‌های خود را از قبل زمان‌بندی و برنامه‌ریزی کنند تا در تاریخ معین منتشر شود.

تقویم محتوایی نوین هاب

3.دسترسی به آنالیز (اینسایت) اینستاگرام

شکی در این نیست که آگاهی، قدرت است. اکانت‌های بیزینسی اینستاگرام اطلاعات بیشتری به شما درباره عملکردتان خواهند داد. آنالیز اینستاگرام سرشار از داده‌های مفید است. برای همین یک دلیل هم که شده پروفایلتان را به حالت بیزینسی تبدیل کنید.

در اینسایت اینستاگرام، اطلاعاتی مثل میزان بازدید، تغییرات تعداد فالوور، تعداد بازدیدکنندگان، بهترین محتواها و… به شما نشان داده‌می‌شود.

اکانت بیزینسی اینستاگرام 2

مثلا در تصویر بالا، می‌توان متوجه شد که چهارشنبه‌ها فالوورها بیشتر فعالیت می‌کنند و تعداد بازدیدها در هفته اخیر افزایش فوق‌العاده‌ای داشته‌است.

ساعت آنلاین بودن فالوورها در نوین هاب

این معیارها فرصت فوق‌العاده‌ای برای تجزیه و تحلیل عملکرد و موفقیت اکانت شما فراهم می‌کنند.

4. راه‌اندازی فروشگاه اینستاگرام

فروشگاه آنلاین یکی از ویژگی‌های جدید اینستاگرام است که فقط اکانت‌های بیزینسی  و کرییتور به آن دسترسی دارند.

با فروشگاه‌ها، می‌توانید یک کاتالوگ محصول بارگذاری کنید، کالاهای خود را برچسب‌گذاری کنید و حتی در برخی از موارد به طور مستقیم آنها را بفروشید.

اکانت بیزینسی اینستاگرام 4

متاسفانه به دلیل تحریم‌ها این قابلیت برای کاربران ایرانی فعال نیست.

5. به گزینه‌های تبلیغاتی دسترسی پیدا کنید

اگر می‌خواهید پست‌های شما در معرض دید افراد بیشتری قرار گیرند؛ می‌توانید از قابلیت پروموت اینستاگرام استفاده کنید.

احتمالا شما هم پست‌هایی که در کنار اسم کاربری آنها کلمات Sponsored و یا Ads نوشته‌شده را دیده‌اید. این پست‌ها تبلیغاتی و به اصطلاح پروموت شده هستند.

امکان پروموت پست‌ها و استوری‌های اینستاگرام فقط برای اکانت بیزینسی اینستاگرام مهیاست.

حذف تبلیغات اینستاگرام 2

این ویژگی اینستاگرام هم به علت تحریم‌ها علیه ایران، برای کاربران ایرانی غیرفعال است.

6. ایجاد پاسخ سریع

اکانت‌های بیزینسی اینستاگرام به بخش «پاسخ‌های سریع» (Quick Replies) دسترسی دارند. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا پاسخ‌های استاندارد برای پرسش٬های متداول را از قبل بنویسید و به یک کلمه میانبر متصل کنید.
با استفاده از این ابزار، بخش پشتیبانی مشتری می‌تواند با استفاده از پرسش‌های متداول، به کاربران کمک کند. فقط کلمه میانبر را تایپ کنید، و پاسخ شما به صورت خودکار ظاهر می‌شود.این ترفند باعث صرفه‌جویی در وقت تیم امور مشتریان شما می‌شود.

اکانت بیزینسی اینستاگرام 5

7. تایید تگ محتواهای مارک‌دار

اینستاگرام در ادامه سیاست‌های حمایت از ناشران و خالقان محتوا، ویژگی Branded Content Tags را ارائه داد.

کاربران دارای اکانت‌های بیزینسی می‌توانند افراد غریبه را از تگ کردن اکانت‌شان به عنوان “محتوای مارک دار” منع کنند. این روشی است برای خاموش کردن هرگونه تایید دروغین، یا افرادی که ممکن است بدون اجازه از نام شما به طور نامناسب و در جای نامناسب استفاده کنند.

برا فعال کردن این ویژگی پروفایل خود را باز کنید، به بخش تنظیمات بروید، سپس به بخش Business بروید و “branded content approvals” را انتخاب کنید. در اینجا ، می‌توانید وضعیت “نیاز به تایید” را تغییر دهید.

همچنین می‌توانید در اینجا لیستی از “اکانت‌های تایید شده” ایجاد کنید. این شرکایی هستند که می‌توانند هر بار اکانت شما را بدون نیاز به تایید شما تگ کنند.

اکانتی بیزینسی اینستاگرام 6

8. اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

اکانت‌های بیزینسی اینستاگرام با 10 هزار فالوور به بالا به محبوب‌ترین ویژگی اینستاگرام دسترسی دارند: لینک در استوری!به محض رسیدن به نقطه تعداد شگفت انگیز مخاطبان، می‌توانید به هر استوری اینستاگرام یک URL اضافه کنید. کاربران می‌توانند برای باز کردن لینک، انگشت خود را به بالا بکشند.

اکانت بیزینسی اینستاگرام 7

9. پیام‌های خود را بهتر مدیریت کنید

در ورودی پیام‌ها در اکانت بیزینسی اینستاگرام، پیام‌ها به سه قسمت تقسیم می‌شوند که به مرتب کردن آنها کمک بسیاری می‌کند.
یک بخش برای “درخواست‌ها”، بخشی دیگر برای پیام‌های “عمومی” و دیگری بخش دیگر برای پیام‌های “اصلی” پیدا خواهید کرد.با این تقسیم‌بندی دایرکت مرتب‌تری خواهید داشت و بر اساس اولویت‌ها می‌توانید پاسخگوی آنها باشید.

اکانت بیزینسی اینستاگرام 8

10. حرفه‌ای‌تر به نظر می‌رسید

بله، هرکسی می‌تواند یک اکانت در اینستاگرام ایجاد کند. این برنامه رایگان است و شما حتی نیازی به اثبات اینکه یک تجارت رسمی ثبت شده دارید نیز ندارید. با این وجود، داشتن یکاکانت بیزینسی همچنان کمک می‌کند تا برند شما جدی و حرفه‌ای به نظر برسد.

منبع : نوین هاب

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *